اینترنت اشیا و سنسورها

سنسورها ساخته شده اند تا هر تغییری در محیط را شناسایی کنند اما به خودی خود کارایی خاصی ندارند و تنها زمانی استفاده از آن ها معنادار می شود که بتوان در شبکه ای از سنسورهاو پروسسورها از آن استفاده کرد. سنسورها از این نظر در دنیای اینترنت اشیا جایگاه مهمی پیدا می کنند.

سنسورها کلید ایجاد اینترنت اشیا موثر و کارا هستند، آنها به طور مداوم ارتباطات و تغییرات محیط را مشاهده کرده و به پروسسور گزارش می دهند. سنسورها استفاده می شوند تا در زمان واقعی ما تصویر دقیقی از مکان و فضا و قرارگرفتن و اشیا و تغییرات آن ها داشته باشیم. و این داده های بروز به تصمیم گیری درست منتهی می شوند. مثلا شیشه شیر از یخچال برداشته شده و به جای خود بازنگشته است. شیر در یخچال تمام شده و باید خریداری شود. اطلاعات بهنگام و تصمیم درست.

البته همیشه مانند نمونه بالا داستان ساده و سر راست نیست. در شهرهای هوشمند یا کارخانه های هوشمند اجزا بسیار زیادی فعالیت دارند و تعداد سنسورهای بی شماره برای دریافت اطلاعات افراد، نسبتشان بادستگاه ها و … نیاز است که همگی ما را به اهمیت سنسورها در اینترنت اشیا رهنمون می شود.

سنسور هوشمند

سنسورهای هوشمند سه خاصیت مهم دارند. حسگر که تغییرات محیط را دریافت می کند. میکرو پروسسورها که این تغییرات را تحلیل می کنند و اتصالات که این تحلیل ها را به صورت فرمان یا اطلاعات منتقل می کنند.

در اندروید اشیا بسیاری از سنسورها قابل استفاده هستند. ازجمله سنسورهای دما، موقعیت، رطوبت و … و اندروید توانایی استفاده از تمام امکانات پردازش که دراختیار نرم افزار قرار می دهد وسیستم های ارتباطی را نیز به طور مطمئن می توان به کارگرفت.

اطلاعات کامل درباره سنسورهای اندروید را می توانید در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *