اولین آموزش اندروید اشیا

اولین گام شما در آموزش اندروید اشیا نصب آن برای استفاده های بعدی است. در این مقاله این نصب به شما آموزش داده خواهد شد. در مقالات قبلی درباره پیشینه اندروید اشیا توضیح داده شد. اکنون در اولین قدم به شما چگونگی راه اندازی یک برد با استفاده از اندروید را آموزش می دهیم. شما به صورت ابتدایی به یکی از بردهای زیر که بتوانند کار پروسس را برای شما انجام دهند نیاز خواهید داشت.

Raspberry Pi
Intel Edison with Arduino Breakout Board
NXP Pico i.MX6UL

در کشور ما در دسترس ترین برد رازبری پی است. بنابراین ما نیز آموزش خود را بر همین منوال قرار می دهیم. برای این کار علاوه بر خود رازبری پی به متعلقات زیر هم نیاز خواهیم داشت:HDMI cable and a display (like a computer monitor) و Ethernet cable connected to your internet و Micro-USB cable و Micro SD card with at least 8GB of space و SD card adapter
لطفا نرم افزار اندروید برای اینترنت اشیا را نیز از این جا دانلود کنید. پس از دانلود کردن فابل با یک برنامه درست آن را از حالت زیپ خارج کنید باید خرجی شما فایل .img باشد. در صورتی که فایل دیگری برای شما تولید شده است لطفا با برنامه دیگری این کار را انجام دهید. فایلی که دانلود می کنید در حدود ۳۰۰ مگا بایت است اما بعد از انزیپ باید در حدود چهار گیگابایت باشد.

 

 

ابتدا نیاز داریم تا جای دقیق اس دی کارت را  بفهمیم.(توجه این آموزش برای سیستم عامل لینوکس است) اس دی کارت را داخل کامپیوتر قرار داده و df -h را اجرا کنید تا محل آن را به شما نشان دهد. همان طور که مشاهده می کنید در نمونه بالا جای اس دی در dev/sdb1 است. اگر محل اس دی کارت را دقیقا تشخیص نمی دهید یکبار دستور را بدون اس دی و دوباره بعد از وارد کردن اس دی کارت در محفظه کامپیوتر اجرا کنید.

اکنون لازم است تا شما کارت را فلش کنید با استفاده از دستورumount /dev/sdX1 این کار را انجام دهید:

اکنون لازم است تا ایمیجی که دانلود کرده اید را بر روی فلش بریزید این کار را با دستور زیر انجام دهید تنها به خاطر داشته باشید که این کار زمان بر است و باید اندکی صبر داشته باشید:

dd bs=4M if=2017-04-10-raspbian-jessie.img of=/dev/sdX توجه کنید که اسم و جای ایمیج و نام اس دی کارت درست باشد. بردبار باشید چون برای کپی ایمیج زمان نسبتا زیادی طول خواهد کشید.

اکنون که ایمیج رو کارت منتقل شده کارت را به رازبری بزنید. لازم است تا کیبورد و کابل اچ دی م ای را نیز وصل کنید و آن را به مانیتور بزنید.

 

 

همانطور که مشاهدهه کردید صفحه شما به صورت بالا در آمده است اکنون برای اولین مرحله کافی است تا به رازبری متصل شوید:

adb connect 192.168.88.169

به این ترتیب شما بدرستی اولین مرحله آموزش را انجام داده اید حالا شما برای برنامه نویسی آماده هستید. اگر خواستید به وای فای وصل شوید تنها کافی است بعد از اولین اتصال این دستورات را تصحیح و بعد اجرا کنید. منظورم از تصحیح این است که دو خط آخر را با توجه به اسم وای فای و رمزش عوض کنید.

adb shell am startservice \
-n com.google.wifisetup/.WifiSetupService \
-a WifiSetupService.Connect \
-e ssid MyWiFiSSID \
-e passphrase Secr3tPassw0rd

اکنون

نکته: توجه داشته باشید که دستور adb یکی از دستورات اندروید استودیو است و باید اس دی کی را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *