هفت نکته درباره اندروید اشیا

پروژه اندروید اشیا توسط گوگل با عنوان Google Brillo در سال 2015 آغاز شد. هر چند که هسته اصلی بریلو اندروید بود اما از زبان سی برای برنامه نویسی این پروژه استفاده شده بود اما گوگل از ادامه پروژه به شکل قبلی تقریبا منصرف شد و اکنون تلاش می کند تا محیط اندروید را برای اندروید اشیا اماده سازد. توجه به نکاتی چند می تواند ذهن شما را در این مورد روشن تر سازد:

1. شما اکنون کافی است که با برنامه نویسی تحت جاوا در محیط اندروید استودیو آشنا باشید به این ترتیب خواهید توانست برنامه های لازم برای این حوزه را نیز خودتان بنویسید.
2. شما اکنون از API های مهم اندروید مانند نقشه، دسترسی ورود و … استفاده کنید و به برنامه نویسی های سخت به طور نمونه برای تشخیص مکان دقیق دستگاه تان نیاز نخواهید داشت.
3. تمام بروزرسانی های اندروید شامل حال شما نیز می شود و شما از اخرین امکاناتی که برای اندروید برنامه نویسی می شود استفاده می کنید.
4. از Raspberry Pi 3, Intel Edison, and NXP Pico می توانید براحتی همراه با اندروید اشیا استفاده کنید و اندروید اشیا به عنوان سیستم عامل اصلی آن ها فعال خواهد بود.
5. فایر بیس و سایر تکنولوژی های ابری که برای اپلود دیتا و انالیز در اندروید مورد استفاده قرار می گیرند نیز در دسترس شماست.
6. با بروز رسانی Weave و دربر گرفتن تکنولوژی هایی مانند زاگبی اکنون اندروید نیز از Weave پشتیبانی می کند بنابراین در این زمینه نیز شما مشکلی نخواهید داشت.
7. مهمترین چالش پیش روی اینترنت اشیا امنیت آن خواهد بود که به این ترتیب شما می توانید از کلیه دستاوردهای گوگل در این زمینه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *